Par mums

Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija ir biedrība, kura apvieno naktsmītnes un sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumus profesionālai sadarbībai.

Par asociāciju

Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija

Latvijas viesnīcu un restorānu asociācija (turpmāk – LVRA) ir darba devēju organizācija, kura apvieno naktsmītnes un ēdināšanas uzņēmumus profesionālai sadarbībai, ar mērķi uzlabot klientu apkalpošanas kvalitāti, sakārtot latvijas viesnīcu tirgu un pārstāvēt latvijas viesnīcu un restorānu biznesu pasaulē. LVRA ir dibināta 1993.gadā.

LVRA:

  • pārstāv asociācijas biedru profesionālās intereses valsts institūcijās un citās organizācijās;
  • piedalās personāla apmācībā, t.sk. apmācības sistēmas un programmu veidošanā, to realizēšanā;
  • apkopo un analizē statistisko informāciju par viesnīcu, viesu māju, moteļu un restorānu klientiem;
  • pārstāv Latvijas Viesnīcu nu restorānu biznesu pasaulē (regulāri piedaloties starptautiskajās tūrisma izstādēs – gadatirgos);
  • izstrādā priekšlikumus likumdošanas aktu un standartu pilnveidošanai un tuvināšanai nacionālajiem un ES standartiem.

Šobrīd LVRA ir vairāk kā 300 biedri, to vidů – viesnīcas viesu mājas, moteli, to restorāni, kā arī “neatkarīgie restorāni, izglītības iestādes, kurās mācās nākamie tūrisma un viesmilības industrijas profesionāļi, kā vairākas servisa kompānijas.

LVRA ir noslēgts Sadarbības līgums ar Latvijas Tūrisma Agentu un Operatoru Asociāciju ALTA un citām nozares profesionālajām organizācijām, tai skaitaisām naktsmitņu apvienībām. No 2006. gada oktobra LVRA ir HOTREC un Latvijas Darba devēju konfederācijas biedrs.

LVRA pārstāv Latvijā viesnīcu klasifikācijas sistēmu “HOTELSTARS UNION, piedalas ekosertifikāta viesnīcām “Zaļā atslēga” zürijā un sākot ar 2013.gadu veic sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu novērtēšanu saskaņā ar “BRĪVS NO GMO kritērijiem.

LVRA dibinātais uzņēmums SIA Viesnīcu un restoranu centrs veic tūrisma mitnu atbilstības novērtēšanu, pieskirot zvaigznes un kategorijas par ko sīkāk skatit sadaļa Sertifikācija.

Pievienojieties LVRA!

Pieraksties uz jaunumiem