Sākta parakstu vākšana par 12% PVN likmes ieviešanu sabiedriskajai ēdināšanai

Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (LVRA) un Latvijas restorānu biedrība (LRB) aicina iedzīvotājus portālā “Manabalss.lv” parakstīties par iniciatīvu 12% PVN ieviešanu sabiedriskajai ēdināšanai, lai varētu iesniegt kolektīvo iesniegumu Latvijas Republikas Saeimā.

Iniciatīvas autors ir Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas prezidents Andris Kalniņš.

Latvijai nepieciešams sekot citu Eiropas Savienības dalībvalstu piemēram un samazināt pievienotās vērtības nodokli (turpmāk – PVN) uz 12% sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumiem. Šādi tiks nodrošināts, ka cenu kāpumu laikā sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumi sabiedrībai kļūs pieejamāki. Tāpat minētais palīdzēs cīņā ar ēnu ekonomikas izskaušanu sabiedriskās ēdināšanas nozarē un veicinās nozares konkurētspēju Baltijas reģionā.

Nepieciešams izstrādāt grozījumus Pievienotās vērtības nodokļa likumā nosakot, ka sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumiem tiks piemērota samazinātā PVN likme 12% apmērā.

Strauji pieaugošo cenu kāpumu laikā, samazinot PVN likmi no 21% uz 12% sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumiem tiks nodrošināts, ka sabiedriskās ēdināšanas cenas nepieaugs un kļūs pieejamākas sabiedrībai. Tādejādi mazinot ēnu ekonomikas izplatību sabiedriskās ēdināšanas nozarē, kā rezultātā tiks nodrošināts nodokļu ieņēmumu pieaugums un veicināta aplokšņu algu izskaušana nozarē.