Jaunumi no LVRA digitālo prasmju apmācību projekta, augusts 2024


Pārtūrisms dažviet rada sarežģījumus, citviet – jaunas iespējas!

Par vienu no šī brīža aktuālākajām tēmām visā pasaulē ir kļuvis pārtūrisms jeb, kā daudzi dēvē, virstūrisms. Dažviet pasaulē, ceļotāju skaitam pieaugot, arvien vairāk tiek ieviesti dažādi kontroles mehānismi, lai mazinātu negatīvās sekas, ko rada pārmērīgas tūristu plūsmas. Pārtūrismu veido zemo izmaksu aviokompāniju piedāvājums, liela loma ir arī iespējām izīrēt dzīvesvietu īstermiņā. Citviet, piemēram, valstīs ar mazpazīstamākiem galamērķiem tā ir iespēja piesaistīt uzmanību sev ar unikālu un kvalitatīvu atpūtas piedāvājumu.

“Balttour” intervijā ar Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas (ALTA) prezidentu Ēriku Lingebērziņu skaidro, ka, lai gan Latvijā šobrīd nav pārtūrisma, arī Rīgai, sasniedzot tūristu skaitu vairāk par 5 miljoniem gadā, būtu jāievieš ierobežojumi, vienlaikus tā kļūst par iespēju koncentrēties uz tūrisma produktu attīstību.

Tā vietā, lai apkarotu un cīnītos pret lielajām tūristu plūsmām, mazāk apmeklētām vietām, arī Latvijai, tā ir iespēja koncentrēties uz daudzveidīgāku un tūristu pieprasījumam atbilstošāku piedāvājumu. To sekmētu investīcijas mārketingā ar mērķi piesaistīt tūristus, kuru uzturēšanās ilgums ir garāks, tā, lai tūristam būtu, ko darīt konkrētajā galamērķī garākā periodā. Jaunu ideju ieviešana, inovatīvu un uzmanību piesaistošu projektu apguve būtu kā veiksmes atslēga situācijas izmantošanā sev par labu. Kopumā nozarē tas ir uzskatāms par ilgtspējas un atbildības jautājumu.

Avots: balttour.lv


Jauno tehnoloģiju ieviešana paaugstina darba efektivitāti un drošību darba vidē

Intervijā piedalās:

Zigmārs Vestfāls

LSG Sky Chefs

Infrastruktūras pārvaldītājs

Kāda ir Jūsu pieredze tūrisma nozarē?

Mans vārds ir Zigmārs Vestfāls. Pārstāvu kompāniju LSG Group, kas ir pasaulē vieni no lielākajiem aviācijas ēdinātājiem. LSG Group ietilpst divi zināmi zīmoli – aviācijas ēdinātājs LSG Sky Chefs ar visaugstākajiem kvalitātes standartiem, otrs ir Retail inMotion, kas ir atbildīgs par dažādu jaunu produktu, procesu un standartu izstrādi un attīstību. Kompānijā darbojos jau 18 gadus, turklāt dažādos amatos. Aviācijas nozare, kuru pārstāvu, ir ļoti cieši saistīta ar tūrisma nozari, proti, aviācija ir viens no galvenajiem katalizatoriem tūrisma nozarei, labprāt sadarbojamies ar citiem tūrisma nozares uzņēmumiem.

Kāpēc uzņēmumiem ir svarīgi pastāvīgi mācīties?

Apmācības uzņēmumiem ir ļoti svarīgas, pirmkārt, jo darbinieki jūtas vajadzīgi un novērtēti, ja tiek rīkotas regulāras apmācības. Tās ir nepieciešamas arī motivācijai. Kā nākamais – apmācību laikā darbiniekiem tiek pieslīpēti dažādi procesi, tas paaugstina darba efektivitāti un darba kvalitāti, vairo darbinieku zināšanas, prasmes.

Kādas kompetences ir svarīgākās vadības līmenī?

Kompetences ir diezgan mainījušās pēdējo gadu laikā. Manuprāt, svarīga vadītāju kompetence ir radīt darbiniekos stabilitātes un drošības sajūtu šā brīža situācijā un ļoti dinamiskajā vidē.

Vēl vadītājiem ir jauna kompetence – spēja nodot deleģēšanu darbiniekiem, pašiem pieņemot lēmumus tā, ka vadītājam pašam nav jākontrolē.

Pastāv arī jauna, pavisam cita veida laika plānošana, šeit jāpiemin arī pandēmijas laika posms, kas iemācīja jaunus darba veidus un stilu, piemēram, attālinātā un klātienes darba savienojums, kas iederas katra uzņēmuma ikdienā, vadītājam tas jāspēj ieviest, organizēt un kontrolēt.

Kā tiek ieviestas informācijas tehnoloģijas un kāpēc ir svarīgi tās apgūt?

Informācijas tehnoloģijas mums ir ikdiena, taču tas ir ļoti plašs jēdziens. Ikdienā es redzu digitalizācijas prasmju pielietojumu un arvien lielāku robotizācijas attīstību. Jauno tehnoloģiju ienākšana paaugstina darba efektivitāti un drošību darba vidē, jo tās nodrošina, ka dažādi riski tiek minimizēti līdz maksimumam, palīdz apkopot un analizēt datus utml.

Kāds ir Jūsu redzējums par tūrisma industrijas attīstību nākotnē?

Tūrisma nozare, kā arī aviācijas nozare pēdējā laikā piedzīvoja diezgan grūtus laikus. Gribētos cerēt, ka tūrisma nozare atgūstas arvien vairāk arī Latvijā. Latvija ar ģeogrāfisko stāvokli, bagāto vēsturi un patīkamiem cilvēkiem ir laba vieta tūrismam. Nākotnes perspektīvas es redzu ļoti gaišās krāsās. Lai gan ģeopolitiskā situācija traucē, nenoliedzami tā ietekmē visus, bet man gribētos cerēt, ka tas viss beigsies, un tūrisma nozare varēs ar pilnu jaudu atjaunoties. Šobrīd ir ļoti interesanti laiki, kad redzam arvien vairāk visur ikdienā ienākam robotizāciju.

Informācija par vienu no projektā pieejamajiem kursiem

“Etsy e-komercijas platformas pamatkurss pārdošanai internetā”

PASNIEDZĒJA:

Edīte Klīdzēja

APMĀCĪBU KURSA SATURS:

  • Etsy produkta idejas novērtēšana un atrašana,
  • Etsy e-veikala palaišanas principi,
  • Digitālie rīki auditorijas piesaistei Etsy veikalam,
  • Citi interneta pelnīšanas kanāli uzņēmējdarbības paplašināšanai

Komersantu pieteikumu iesniegšana un izskatīšana

LATVIJAS VIESNĪCU UN RESTORĀNU ASOCIĀCIJA  
“Tūrisma un saistīto nozaru digitālo prasmju apmācību projekts” Projekta nr. 2.3.1.2.i.0/2/23/A/CFLA/004  
Apmācību projekta ietvaros piedāvā Digitālās attīstības ceļa karte  
Kas ir Digitālās attīstības ceļa karte?  
Digitālās attīstības ceļa karte ir EDIC ekspertu veidoti ieteikumi un vadlīnijas par klientam nepieciešamajām investīcijām digitālās transformācijas veicināšanai.   Digitālās attīstības ceļa kartes paraugs ir pieejams MK noteikumos Nr. 577: https://likumi.lv/ta/id/335663
Digitālās attīstības ceļa kartē ietvertā informācija:   vispārīga informācija par uzņēmumu, digitālā brieduma testa rezultāti, darbības process vai joma, kurā ir identificētas digitālās transformācijas vajadzības un prioritārie virzieni, plānotās darbības, mērķi, plānotie īstenošanas termiņi, sasniedzamie rezultāti digitālajā transformācijā, eksperti digitalizācijas jautājumos, pieejamā atbalsta programmas, projektā sasniedzamie rādītāji jeb ‘key performance indicators’ (KPI).
Kā iegūt Digitālās attīstības ceļa karti?  
Digitālās attīstības ceļa karti gatavo Eiropas Digitālās inovācijas centri (EDIC) – daļa no ES programmas “Digitālās Eiropas programma”   Latvijā EDIC statuss ir piešķirts divām organizācijām – Latvijas IT klasterim un Latvijas Digitālajam akseleratoram
Latvijas IT Klasteris piedāvā   biznesa procesu digitalizācijas un e-komercijas risinājumu pilnveidošanu un ieviešanu. Darbības jomas:   Industrija 4.0: digitālo tehnoloģiju integrācija uzņēmumos.  
Pieteikšanās: https://www.itbaltic.com/
Latvijas Digitālais akselerators piedāvā   uzņēmumu un publiskā sektora digitālo transformāciju, lai radītu jaunus biznesa modeļus un klientu pieredzi ar jaunu digitālo produktu palīdzību.   Darbības jomas:   P&A un digitālās inovācijas, lai radītu un ieviestu jaunus digitālos risinājumus.   Pieteikšanās: https://www.digitallatvia.lv/
LATVIJAS VIESNĪCU UN RESTORĀNU ASOCIĀCIJA   “Tūrisma un saistīto nozaru digitālo prasmju apmācību projekts” Projekta nr. 2.3.1.2.i.0/2/23/A/CFLA/004   Kontaktinformācija: Mājas lapa: lvra.lv/ E-pasts: [email protected]

Lejuplādēt PDF