Restorāni Latvijā rezervēt

Viesnīcas Latvijā rezervēt

1.2.2.1/16/A/010 Tūrisma un saistīto nozaru tehnoloģisko inovāciju un nodarbināto produktivitātes apmācību projekts

Tūrisma un saistīto nozaru tehnoloģisko inovāciju un nodarbināto produktivitātes apmācību projekta ietvaros lasiet Latvijas Aviācijas Asociācijas valdes locekļa Zigmāra Vestfāla industrijas apskatu un viedokli par apmācību nozīmīgumu pēc-pandēmijas periodā, kā arī informāciju par dažiem no projekta ietvaros pieejamajiem kursiem un atbalsta projekta noteikumiem.

PrivFotoZV 250px

Mēs esam piedzīvojuši divus ļoti smagus pandēmijas gadus. Tās sākumā mēs neviens īsti pat iedomāties nespējām, cik daudz izaicinājumu būs jāiztur un kādu paliekošu ietekmi šis vīruss atstās uz mūsu ikdienas paradumiem. Un, lai gan pandēmijas izraisītā krīze tā īsti nemaz vēl nav beigusies, mēs tomēr esam iemācījušies ar šo vīrusu daudz labāk sadzīvot. Mēs esam piedzīvojuši divus ļoti smagus pandēmijas gadus. Tās sākumā mēs neviens īsti pat iedomāties nespējām, cik daudz izaicinājumu būs jāiztur un kādu paliekošu ietekmi šis vīruss atstās uz mūsu ikdienas paradumiem. Un, lai gan pandēmijas izraisītā krīze tā īsti nemaz vēl nav beigusies, mēs tomēr esam iemācījušies ar šo vīrusu daudz labāk sadzīvot.

Viena no ļoti labām pēdējā laika ziņām - aviosabiedrības visā pasaulē pašlaik arvien aktīvāk atjauno vecos galamērķus un aktīvi atver arī jaunus. Mēs redzam vietām lieliskas prognozes vasaras pasažieru plūsmām. Un tas nozīmē, ka pavisam drīz lidmašīnās un arī pilsētu ielās būs redzami tūristi! Tas arī nozīmē, ka viesnīcas un restorāni atkal būs pilni, dzīve pamazām atgriezīsies ierastajās sliedēs, un tieši produkta kvalitātei atkal būs milzīga loma.

Vēl viens ļoti pozitīvs, iespējams, pat vissvarīgākais faktors ir šā brīža pieprasījums. Mēs redzam, ka cilvēkiem ir ļoti apnicis sēdēt mājās, gatavot vienu un to pašu ēdienu, redzēt vienas un tās pašas ielas, ir ļoti apnicis lasīt sliktās ziņas un gūt negatīvās emocijas. Rezervācijas liecina, ka pasažieru aktivitāte ir būtiski pieaugusi un turpinās pieaugt. Ja pirms gada lidojumi tika rezervēti tikai pašā pēdējā brīdī, tad šobrīd jau rezervāciju skaits, kas tiek veiktas vairākus mēnešus iepriekš,  ir ievērojami pieaudzis. Tāpat arī redzam, ka, lai arī lielākā daļa aviokompāniju izmanto samērā mērenu atlaižu politiku un lidojumu cenas nedaudz aug, tas tomēr neattur pasažierus no ceļojumu iegādes. Viņi acīmredzami vēlas kompensēt pēdējo gadu zaudētās iespējas un ilgo gaidīšanas laiku.

Tā, kā 2022. gada pirmie mēneši avio pasažieru skaita ziņā vieš piesardzīgu optimismu, un daudzu valstu parlamentos ir manāmas diskusijas par iespējamo Covid-19 ierobežojumu mīkstināšanu pēc Omikron viļņa noplakšanas, sagaidām, ka, sākoties vasaras lidojumu sezonai, vēl straujāk pieaugs lidojumu un pasažieru skaits pasažieru aviācijā. Tādējādi, gatavojoties paaugstinātam pakalpojumu un produktu pieprasījumam, uzņēmējiem jau laikus tam ir jāgatavojas un, izmantojot ERAF programmu dotās iespējas, jāapmāca jaunie darbinieki vai arī jāatsvaidzina iemaņas un zināšanas arī ilggadējiem darbiniekiem.

Aviācijas nozarē pēdējā laikā daudzi uzņēmumi pieņem darbā jaunus darbiniekus, kuri bieži vien ir jaunpienācēji šajās specialitātēs. Jaunie darbinieki sāk strādāt uzreiz un nereti viņi ir bez pieredzes un zināšanām par nozares specifiku. Reizēm zināšanas ir, bet ļoti minimālas. Paradoksāli, bet, neskatoties uz pandēmijas izraisītajām darba tirgus svārstībām, atrast kvalificētus darbiniekus šobrīd mēdz būt vēl grūtāk nekā iepriekš.

Tieši tāpēc kvalitatīvas darbinieku apmācības ir viena no galvenajām panākumu atslēgām, lai  mūsu uzņēmumi, kuri tik ilgi ir gaidījuši šo iespēju, pēc iespējas ātrāk atgrieztos pie savām ierastajām kapacitātēm. Tas arī ir vēl viens iemesls, lai pārdomātu visus uzņēmumā esošos procesus un dažreiz pat visu uzņēmuma attīstības stratēģiju. Šāda tipa apmācības, cita starpā, sniedz arī perfektu iespēju paskatīties uz procesiem un lietām no malas, iegūt pilnvērtīgu atgriezenisko saiti un tādējādi ieraudzīt visefektīvāko veidu, lai ātrāk atgrieztos pie izaugsmes. Izmaiņas šodienas patērētāju uzvedībā ir nenoliedzamas un bez specifiskām apmācībām šīs jaunās uzvedības nianses būs grūti efektīvi apzināt un uz to pienācīgi reaģēt.

Atgriešanās pie iepriekšējās jaudas var nebūt tik gluda kā gribētos, ja mēs nemainīsimies un darīsim visu tieši tāpat, kā agrāk. Laikos, kad cenas pieaug praktiski visam, jebkura kļūda var izmaksāt pārāk dārgi.

Neviens nevar garantēt, ka mēs šobrīd varam runāt par pilnīgu uzvaru pār vīrusu un ka rudenī mēs nesagaidīsim kārtējos ierobežojumus. Taču skaidrs ir tas, ka gaidāmā vasara būs labākā pēdējo divu gadu laikā, un mums jābūt tai gataviem. Klientam atkal būs iespējama lielāka izvēle, un organizācijas, kas ir ieguldījušas līdzekļus savos produktos un savu darbinieku apmācībās, jutīsies visstabilāk. Arī valsts līmenī, līdztekus nomaksātajiem nodokļiem, viesnīcām un restorāniem ir milzīga nozīme valsts tēla popularizēšanā un ja mūsu līmenis būs labāks par citām alternatīvām, mēs visi būsim no tā ieguvēji.

Zigmārs Vestfāls
Valdes loceklis

Biedrība "Latvijas Aviācijas Asociācija"
E-pasts: info@laa.aero
www.laa.aero

Daži no projekta ietvaros komersantiem pieejamajiem kursiem

leiput logo vecais 180x106

SIA "Leilands un Putnis"

Piedāvā:

  • Produktīva operāciju pārvaldība ražošanā.
  • Produktīva operāciju pārvaldība ražošanā.
  • Taupīga ražošana. Vadības teorija un prakse.LEAN & 6 Sigma, efektīva kombinācija.

www.leiput.lv

viesmilibasskola logo

SIA "Viesmīlības skola"

Piedāvā:

  • Efektīvas komunikācijas  ietekme uzņēmuma efektivitātes veicināšanā.
  • Veiksmīga komanda kā uzņēmuma attīstības un efektivitātes celšanas instruments.
  • Veiksmīga pārmaiņu vadība uz inovācijām vērstos uzņēmumos.

www.viesmilibasskola.lv

 

Biedrība "Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija " turpina īstenot nodarbināto apmācību projektu ar papildus jaunām apmācību jomām

 

Biedrība "Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija" (LVRA) turpina īstenot nodarbināto apmācību projektu "Tūrisma un saistīto nozaru tehnoloģisko inovāciju un nodarbināto produktivitātes apmācību projekts" (projekts Nr. 1.2.2.1/16/A/010), programmas 1.2.2.1. Atbalsts nodarbināto apmācībām ietvaros.

Projekts tiek īstenots no 2016.gada 1. jūnija līdz 2023. gada 31. decembrim.

Projekta mērķa grupa – komersanti.

ERAF atbalsta intensitāte:

  • Lielajiem komersantiem: 30-50%
  • Vidējiem komersantiem: 60%
  • Mazajiem komersantiem: 70%

Projekta sākotnējās kopējās attiecināmās izmaksas ir EUR 1 699 715, no tām plānotais ERAF atbalsts – EUR 896 282. Projekta īstenošanā plānots iesaistīt vismaz 52 komersantus un 1874 šajos komersantos nodarbinātās personas.

Projektā papildus apstiprinātās virssaistību finansējuma izmaksas ir EUR 2 343 285, no tām plānotais ERAF atbalsts – EUR 1 200 000. Projekta īstenošanā plānots iesaistīt vismaz 35 komersantus un 1750 šajos komersantos nodarbinātās personas.

Projekta mērķis ir komersantiem nodrošināt atbalstu nodarbināto prasmju pilnveidošanai, lai sekmētu tehnoloģisko inovāciju ieviešanu un darbaspēka produktivitātes paaugstināšanu.

Pieteikšanās jaunām apmācībām projektā ir atvērta visu projekta norises laiku.

Lūdzam pieteikties, sūtot informācijas pieprasījumu uz e-pastu projekti@hotelpro.lv

Piesakoties apmācību kursiem vai speciālistu konsultācijām, uzņēmumiem papildus atbalsta pieteikumam ir jāaizpilda un jāiesniedz Digitālā brieduma tests https://www.gudralatvija.lv/

Kontaktinformācija: projekti@hotelpro.lv


Lejupielādēt PDF

 LVRA ERAF projekts 600px