Restorāni Latvijā rezervēt

Viesnīcas Latvijā rezervēt

Ķīna ir viens no Latvijas prioritārajiem tirgiem pasaulē, un sadarbības attīstībai ar to vēl ir ļoti liels potenciāls, trešdien, 07. jūnijā, Latvijas un Ķīnas uzņēmēju diskusijā Ķīnas pilsētā Ninbo uzsvēra Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis. 

Viņš norādīja, ka Latvija ir perfekta vieta biznesam un aicināja gan Ķīnas uzņēmumus, gan asociācijas dibināt pārstāvniecības Latvijā, lai veidotu tiešus kontaktus ar uzņēmumiem. Tāpat valsts sekretārs aicināja Ķīnas viesnīcu ķēdes veidot viesnīcas Latvijā un orientēties uz arvien pieaugošās Ķīnas tūristu plūsmas apkalpošanu. 


Savukārt Ninbo vicemērs Žongčao Čens (Zhongchao Chen) uzsvēra, ka caur Zīda ceļu Latvija un Ninbo, kura ir viena no lielajām Ķīnas ostām, ir saistīta jau vēsturiski un pašlaik Ķīna pamazām kļūst par Latvijas lielāko tirdzniecības partneri ārpus Eiropas Savienības. Īpaši liels potenciāls, pēc viņa teiktā, ir Latvijas un Ķīnas sadarbībai transportā un loģistikā. 
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Investīciju projektu departamenta direktors Valters Jēkabsons Ķīnas uzņēmējus iepazīstināja ar vairākiem pašlaik aktuāliem investīciju projektiem, kuriem tiek meklēti ieguldījumi, tostarp Rīgas brīvostā, Rīgas lidostas teritorijā, "Rail Baltica" intermodālajā loģistikas centrā u.c. Latvijas rīkoto diskusiju apmeklēja vairāk nekā 20 Ķīnas uzņēmumu, asociāciju un Ninbo pašvaldības institūciju pārstāvju. Uzņēmēji pamatā pārstāvēja transporta un loģistikas sektoru, kā arī viesnīcu, nekustamo īpašumu un informācijas tehnoloģiju (IT) jomu. 

Pasākumu kopumu 06. - 08.06. papildināja Ķīnas  - Centrālās un Austrumeiropas valstu (Ķīnas - CEEC) Tūrisma apmaiņas nedēļas aktivitātes, kurās Latviju  pārstāvēja Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija, Carnikavas pašvaldība un viesnīca "Port Hotel". Notika Ķīnas - CEEC Tūrisma forums, B2B tikšanās, tika sniegtas prezentācijas, akcentējot Latvijas tūrisma prioritātes - darījumu un labjūtes tūrismu.

Jau vēstīts, ka šonedēļ Ķīnas ostas pilsētā Ninbo notiek trešā Ķīnas-Centrālās un Austrumeiropas valstu ministru konference un ceturtā Ķīnas-Centrālās un Austrumeiropas valstu pārstāvjusanāksme. 
Tāpat trešdien Ninbo sākās Ķīnas-Centrālās un Austrumeiropas valstu jeb "16+1" investīciju un tirdzniecības izstāde un Latvijai šajā izstādē šogad ir piešķirts goda valsts statuss visa gada garumā. Šī statusa ietvaros norisināsies virkne pasākumu, kas iepazīstinās Ķīnas iedzīvotājus ar Latviju, tostarp izstādes, kontaktbiržas Latvijas uzņēmējiem ar Ķīnas partneriem un citas aktivitātes. Latvijas uzņēmējiem šajā izstādē ir atvēlēts lielākais stends. Latviju izstādē pārstāvēs 13 uzņēmumi, tostarp "Banga", "Lāči", "Stenders", "Ilgezeem", "Milzu!" un citi.

Dalība aktivitātē bija iespējama pateicoties ERAF līdzfinansējumam.